حاشیه‌های کنسرت «رضا صادقی» در جشنواره موسیقی

كنسرت رضا صادقی به واسطه استقبال زیاد مخاطبان خود شلوغ‌ترین كنسرت‌ جشنواره بیست و پنجم موسیقی فجر بود.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در این كنسرت كه شب گذشته با حضور محمدحسین ایمانی خوشخو معاون هنری وزیر ارشاد در تالار بزرگ كشور برگزار شد، گروه مشكی‌پوشان متشكل از بهنام ابطحی، پدرام مرندیز، پاشا یثربی، معین راهبر، مسعود همایونی، ناصر رحیمی،‌ مرتضی كریمی، ارسطو میرزایی، حسین شریفی، رامین درودی، آرش مقدم، رضا آذرنژاد، علی ضرابی، بابك ایمانی، پیام طوفی به همراه رضا صادقی روی صحنه آمدند و با اجرای قطعه «چقدر سخته»، رضا صادقی ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: اگر من اینجا هستم به حرمت كسانی است كه جان دادند تا جان بگیرم. شهدا و همه هنرمندان از دنیا رفته كه ما به واسطه حضور گذشته آنها اینجاییم.
وی با یاد كردن از هنرمندانی چون پرویز مشكاتیان، بابك بیات، ناصر عبداللهی، خسرو شكیبایی، احمد شاملو، سهراب سپهری، اخوان ثالث، حسین پناهی و … نیز با احترام به تمام پدران و مادران از همه تماشاچیان خواست تا به حرمت این هنرمندان و عزیزان 10 ثانیه بایستند و دست بزنند.

صادقی قبل از اجرای قطعات خود گفت: من در كنسرت قبلی همین كلاهی كه امشب بر سرم گذاشتم را نیز گذاشته بودم كه به واسطه آن ایمیل‌های زیادی به دستم رسید. در یكی از این ایمیل‌ها دوستی برایم نوشته بود كه كلاه سرت رفت و من خوشحال از این هستم كه اگر می‌خواستم كلاهی سر كسی بگذارم آن را بر سر خودم گذاشتم.
این خواننده در میان انبوهی از تماشاگران قطعه آغوش خدا، رؤیای دریا، دیر می‌شه لحظه و حرف آخر را اجرا كرد.

صادقی پس از این اجرا از همه عكاسانی كه در پایین سن مشغول عكاسی بودند، تقدیر كرد. همچنین وی با تبریك فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) گفت: من آهنگ بعدی خودم را به 2 گروه از خدمتگزاران موسیقی كشور یعنی صدابرداران و نورپردازان سالن‌ها تقدیم می‌كنم و بلافاصله فقط خدا رو دوست دارم را اجرا كرد.
به گزارش فارس، در این كنسرت كه فرزاد حسنی نیز حضور داشت، رضا صادقی با دعا برای ناصر حجازی و بهبودی حال این فوتبالیست كشور قطعات دیگری چون عشق تازه و مشكی، وایسا دنیا، ممنونم، خدا رو چه دیدی و … را اجرا كرد.

بنابراین گزارش، كنسرت رضا صادقی كه در طول جشنواره یكی از اجراهای شلوغ بود به طوری كه تمام صندلی‌ها پر شده بود به یكباره به واسطه تذكر تیم اجرایی سالن به منظور اتمام كنسرت با اختلال مواجه شد؛ به طوری كه حین اجرای صادقی به او اعلام كردند كنسرت را به اتمام برساند كه در این لحظه این خواننده با معرفی اعضای گروه به مردم گفت: من برای این اجرا قطعات زیادتری را آماده كرده بودم، اما نشد كه می‌توانید بعداً بپرسید كه چرا این اتفاق نیفتاد. در این حین كه صادقی قصد داشت آبرومندانه كنسرت را به اتمام برساند، رفتار مسئولان سالن باعث ناراحتی او شد؛ به طوری كه به نشانه اعتراض برای چند بار ‌تنها این بیت من دیگه خسته شدم را تكرار كرد و با اجرای بخشی از آن اجرا به اتمام رساند و فورا صحنه را ترك كرد.
این اتفاق اعتراض مخاطبان را در برداشت؛ به طوری كه تا مدتی پس از بیرون رفتن صادقی به مسئولان اعتراض می‌كردند.
كنسرت رضا صادقی شب گذشته نیمه تمام در تالار بزرگ كشور به اتمام رسید و این در حالی است كه در در كتابچه جشنواره نام تمام قطعاتی كه در برنامه‌ وجود داشت و بسیاری از آنها اجرا نشد، ذكر شده بود.

نوشته شده در تاریخ جمعه 14 اسفند 1388    | توسط: reza    | طبقه بندی: عکس خواننده های ایرانی،     | نظرات()